Skip to main content

С еред різнобарв`я існуючих у світі терм, за умовами париння розрізняють лише дві – суху та вологу. У Фінляндії, де клімат дуже вологий працюють терми з сухою парною. Фіни щодня мають осушувати свої легені у такий спосіб.

Наші краї, з більш вологішим кліматом, відповідно, славляться вологими парними.

Маючи одне спільне – виводити з потом шлаки та канцерогени з
нашого організму, кожна терма має свої секрети.

Що залишається для багатьох з нас «територією «Х» під час відвідування вологої терми?

на фото мужчина парится в бане в Хмельницком спа центре Термы
  • Організм чітко реагує на різні температури навколишнього середовища, які можуть бути корисними і шкідливими для здоров`я.
  • Людське тіло здатне виділяти піт, лише тоді, коли навколо нас
    температура до 60°C
  • Піт (та сама сечовина, яка виділяється через шкіру) – це захист організму від перегріву.

Як перевірити, чи має парна температуру до 60°?

Спробуйте провести невеличкий тест: лизніть свою руку, відчуйте на смак піт. Якщо він солений, це означає, що температура до 60°. І така пара є корисною для
Вас!
Якщо на смак Ваш піт не солений, значить у термі температура знаходиться у межах від 60° до 70°. Продовжувати парення небезпечно! При збільшенні температури оточуючого середовища з 60° до 70° організмом виділяється рідина – лімфа, яка немає смаку, тому її легко відрізнити від поту… Призначення лімфи – з`єднувати клітини тіла. Виділяючи лімфу, організм намагається захищати тіло від температурного екстриму і в такий спосіб охороняє нас від опіку. Робота лімфи нам добре відома – вона з`являється одразу на місці опіку шкіри під пухирцями.

Якщо температура перевищує 70°, організм закриває всі пори, аби надалі не втрачати рідину. Він розуміє, що вже не відреагує на подальший процес підвищення температури. Тоді з тіла піт і лімфа не виділяються. На шкірі з`являються різні червоні плями. Таке явище вже називається опіком шкіри. Будь-яка ступінь опіку є небезпечною для організму.

Парення – від слова «пара»! Відповідно, треба йти паритися туди, де температура пари не перевищує 60°. Тоді, при вологості у 60-70 % терма буде чудовою і легкою для Вашого парення!

Обов`язковою атрибутикою вологої (російської) терми є віники. Вони можуть бути різними, у тому числі і березовими, та, частіше, віники роблять, використовуючи простий або ж канадський дуб.
Під час парення треба поступово ознайомлювати тіло з входженням до підвищенної температури. Необхідно, щоби ця пара глибше прогрівала м`язи, аби з глибшої частини тіла разом з потом видалити шкідливі речовини, різні токсини з організму.

І ще одне! В парній треба лише лежати! Чому?

Всі ми добре знаємо: внизу, біля підлоги, завжди холодніше, ніж вгорі. Тому, коли ми сидимо, наші ступні, вуха й ніс надсилають організму різні температурні дані. Ця розбіжність, іноді, досягає і 20°, і 30°C. Відповідно, організм не знає як реагувати на це. Що робити? Чи охолоджувати тіло, чи ні? Тому, зазвичай, одразу після париння, або ж на другий день, у людини болить голова, вона погано себе почуває. Абсолютно правильно ми робимо, коли, завітавши до терми, лягаємо на поличку. При цьому положенні наші датчики температури знаходяться на одному рівні і організм чітко знає як охолоджувати тіло. У цьому випадку ніщо не нашкодить Вашому здоров`ю!

Тож, будьте здорові!

Чекаємо на Вас!
З п’ятниці по неділю — з 12:00 до 24:00
Спа-центр ТЕРМИ