Skip to main content

У людей, які займаються спортом, часто виникає проблема: як обрати залу для тренувань. Існує декілька критерієв, що, безумовно, допоможуть зробити правильний вибір і початківцям, і професіоналам. Для цього Вам потрібно буде відповісти на низку запитань. І перші з них: чи є комфортною для Вас ця зала та чи має вона необхідне технічне оснащення, яке дає можливість пропрацювати усім групам м`язів?

Втім, найголовніше, Ви повинні знати – зала має бути спрямованою на те, щоби оздоровити людину, а не нашкодити її здоров`ю!

Отож, коли Ви вперше завітаєте до приміщенням, де мають проходити тренування, не забудьте поцікавитися, чи є питна вода у цій залі.
Тренер мусить чітко і ясно відповісти Вам на це досить важливе питання, Річ у тім, що коли людина тренується, фізично навантажується, її організм починає збільшувати температуру і, відповідно, для охолодження тіла, виділяється піт.
При цьому втрачається і певний відсоток води. У зв`язку з тим, що організму, все одно, потрібна вода, а єдиним місцем де залишається вона є лише плазма крові, організм корегує цю нестачу, відновлюючи водний баланс за рахунок запозичення необхідної води з плазми крові… Певна річ, якщо під час тренувань Ви не будете пити воду, то кров стане густішою. Серце почне важче перекачувати густу кров і вона не буде попадати в тонкі капеляри. З рештою, все це може призвести до великих проблем у роботі серцево-судинної системи.

Деякі тренажерні зали, чудово розуміючи вищезгадане, починають робити бізнес на цій темі – продають воду. Тож, обираючи залу для тренувань, Вам вартує провести елементарний підрахунок – порівняти вартість оплати за тренування у залі, де безкоштовно надається відфільтрована якісна
вода та вартість зали, де Вам доведеться постійно купувати воду за відповідними цінами.

Йдучи до обраної Вами «тренажерки», безумовно, корисно знати ще деяку важливу інформацію, аби зберегти під час тренувань своє здоров`я. Коли людина потренувалася, дуже хочеться відпочити. Десь присісти, або, навіть, й прилягти. Втім одразу це робити, у жодному разі, не можна! При навантаженнях, активно працюють м`язи, серце починає битися сильніше (воно постачає до м`язів більше кисню). У цей час нам, обов`язково, потрібно тримати правильне дихання (при максимальному зусиллі робити видох). Якщо дихання відрегульовано у нас правильно працюють і
м`язи. Вони допомагають серцю перекачувати кров. І, якщо людина різко зупиняється для відпочинку, виникає такий ефект, як «гідроудар». Це відбувається, бо активно перекачувати кров серцю вже не допомагають м`язи. Сердечні клапани не справляються із такими об`ємами перекачки крові, в результаті чого (при неодноразових гідроударах) виникають серйозні проблеми з роботою серця і всієї серцево-судинної системи.
Якщо тренер про це Вам наголошує, то, звичайно ж, можна зробити висновок – у цьому тренажерному залі, дійсно, піклуються про Ваше здоров`я!
Серед порад щодо правильного вибору тренажерної зали, є ще одна, не менш важлива. Річ у тім, що коли людина робить фізичні навантаження, збільшується частота дихання. Це означає: кисень, який є в залі, інтенсивно спалюється… Приміщення наповнюється вуглекислим газом. Тому, дуже важливо знати, чи добре провітрюється зала. Якщо це приміщення має погану вентиляцію, то у його відвідувачів може статися запаморочення і, навіть, кисневе голодання.

Кисень дуже важливий для того, щоби людина нормально тренувалася. Тож, Вам потрібно ще знати, чи має обрана тренажерна зала відповідне кондиціювання. При поганому кондиціюванні температура повітря збільшується, збільшується і температура тіла людини. Людина починає інтенсивно пітніти, що призводить до зневоднення організму. Дуже швидко втрачається вода, в результаті чого організм перегрівається. Це, відповідно, призводить до «термоударів».

Підсумовуючи сказане вище, для вибору тренажерного залу Вам потрібно відповісти на наступні запитання:

    • чи є добре технічно оснащеною і комфортною для Вас ця зала
    • чи володіють потрібною інформацією і, дійсно, піклуються про Вас тренери з цієї зали
    • як пропонують підтримувати Ваш водний баланс (додатково — за рахунок Вашого гаманця, або пропонують вигідніші умови: оплати за тренування у залі разом з безкоштовною якісною водою)
    • чи достатньою є вентиляція і добре кондиціювання має це приміщення

Бажаємо Вам успіхів і правильного вибору!